Stiri Politica din ziare.

Ziare
Acasa | Anunturi | Contact        | Stiri Auto  
Prodi: Italia nu renunta la politica portilor deschise Ziare
Le Clézio, premiat la Forumul International Cinema si Literatura Ziare
Geoana: Sa se adreseze PD-L Curtii Constitutionale Ziare
Vibratiile pot ajuta la vindecarea osteoporozei Ziare
Antonescu: Basescu a fost penibil in explicatii Ziare
Crysis Wars free trial Ziare
Modern Warfare 2 prinde din urma filmul Avatar la vanzari Ziare
Catalin Tolontan: Nu sunt de acord, de pilda, cu politica de pret a trustului "Adevarul" Ziare
Primele poze din spatiu trimise pe Twitter Ziare
CNA pregateste o noua licitatie pentru masurarea audientelor TV Ziare
Prima greva generala in trustul de presa al lui Berlusconi Ziare
Andrei Gheorghe, catre Guvern: Sa-i dea afara pe ticalosi! Ziare
Gheorghe la Finante: A fost ca o casatorie la Vegas Ziare
Un teatru din Hamburg lasa pretul biletelor la alegerea spectatorilor Ziare
Angels & Demons - lider pentru a treia saptamana consecutiv in box office-ul romanesc Ziare
Ziare Ziare
ZIUA de ConstantaStiri Constanta Online - Ziarul Cuget Liber de Constanta ziare ziarul tribuna Ziarul Tribuna
ziare
Ziare
perdele si draperii
Director Magazine Online

Cazare Sibiu
Cabine de dus
Anunturi gratuite
sitemap
Buna Ziua Iasi

Teme de campanie: Partidele se bat în oferta de taxe si impozite


In debut de campanie electorala, partidele...



Sursa:Antena3 - 06.11.2008 @ 10:38 | Citit de: 123 ori


Teme de campanie: Partidele se bat în oferta de taxe si impozite


Loganul electoral al PD-L i-a suparat pe politistii lui Cristian David


Ideea democrat liberalilor de a-si face...



Sursa:Antena3 - 06.11.2008 @ 10:38 | Citit de: 118 ori


Loganul electoral al PD-L i-a suparat pe politistii lui Cristian David

Oprescu cere urgentarea trecerii spitalelor din Capitala în administrarea municipalitatii


Primarul Sorin Oprescu s-a suparat pe...



Sursa:Antena3 - 06.11.2008 @ 10:38 | Citit de: 200 ori


Oprescu cere urgentarea trecerii spitalelor din Capitala în administrarea municipalitatii


Obama s-a instalat la Casa Alba, pe cand un rrom sau un maghiar la Cotroceni?


EXCLUSIV ANTENA3.RO Reprezentantii partidelor...



Sursa:Antena3 - 06.11.2008 @ 10:38 | Citit de: 224 ori


Obama s-a instalat la Casa Alba, pe cand un rrom sau un maghiar la Cotroceni?

Geoan? a acuzat actuala guvernare de lips? de viziune in toate domeniile


Liderii PSD s-au lansat in critici dure la adresa Guvernului, pe care il acuz? c? nu are capacitatea de a atrage fonduri euro



Sursa:Antena3 - 31.08.2008 @ 06:35 | Citit de: 181 ori


Geoan? a acuzat actuala guvernare de lips? de viziune in toate domeniile

Secuii cer referendum pentru autonomia "?inutului Secuiesc"


Secuii vor referendum pentru autonomie, pe 30 noiembrie, data la care vor avea loc ?i alegerile parlamentare. Conducerea Cons



Sursa:Antena3 - 31.08.2008 @ 06:35 | Citit de: 184 ori


Secuii cer referendum pentru autonomia

Vasile Blaga. PNL este o sum? de g??ti de interese


PNL este o sum? de g??ti de interese. Acesta este r?spunsul dat de democrat-liberali, prin vocea lui Vasile Blaga, la declara



Sursa:Antena3 - 31.08.2008 @ 06:35 | Citit de: 209 ori


Vasile Blaga. PNL este o sum? de g??ti de interese

Geoan?, Stolojan ?i T?riceanu, propunerile marilor partide pentru func?ia de premier


Liderul PSD, Mircea Geoan?, ?i-a anun?at, vineri, la Alexandria, candidatura pentru postul de premier din partea social-democ



Sursa:Antena3 - 30.08.2008 @ 02:53 | Citit de: 166 ori


Geoan?, Stolojan ?i T?riceanu, propunerile marilor partide pentru func?ia de premier

C?t?lin Avramescu spune bancuri cu Geoan? ?i Iliescu (VIDEO)


C?talin Avramescu, candidatul PDL pentru colegiul uninominal Mizil, a dovedit vineri c? poate fi ?i relaxat la intalnirea cu



Sursa:Antena3 - 30.08.2008 @ 02:53 | Citit de: 194 ori


C?t?lin Avramescu spune bancuri cu Geoan? ?i Iliescu (VIDEO)

PDL acuz? guvernul de "mit? electoral?"


Ioan Oltean, deputat PDL, este nemul?umit de acele hot?rari de guvern care sildquo;aloc? bani pentru comunele conduse de prim



Sursa:Antena3 - 30.08.2008 @ 02:53 | Citit de: 235 ori


PDL acuz? guvernul de

T?riceanu: Avem semnale clare c? romanii i?i doresc s? guvern?m in continuare


"PNL va merge singur la alegerile de la sfar?itul acestei toamne, realiz?rile noatre de pan? acum sunt apreciate de cet?



Sursa:Antena3 - 30.08.2008 @ 02:53 | Citit de: 165 ori


T?riceanu: Avem semnale clare c? romanii i?i doresc s? guvern?m in continuare

T?riceanu dore?te reducerea puterilor pre?edintelui, prin modificarea Constitu?iei


Prezent la ?coala de var? a Tinerilor Liberali, C?lin Popescu T?riceanu a declarat c? dore?te reducerea puterilor pre?edintel



Sursa:Antena3 - 30.08.2008 @ 02:53 | Citit de: 179 ori


T?riceanu dore?te reducerea puterilor pre?edintelui, prin modificarea Constitu?iei

PSD dore?te devansarea major?rii valorii punctului de pensie cu inc? o lun?


Apropierea alegerilor parlamentare m?re?te miza incerc?rilor de a ob?ine voturile pensionarilor. La doar o zi diferen?? de in



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 171 ori


PSD dore?te devansarea major?rii valorii punctului de pensie cu inc? o lun?

Vicepre?edinte PNL: B?sescu premier, Stolojan pre?edinte, un scenariu posibil


Intr-o declara?ie f?cut? agen?iei Agerpres, vicepre?edintele Partidului Na?ional Liberal Adrian Iorgulescu sus?ine c? "f



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 215 ori


Vicepre?edinte PNL: B?sescu premier, Stolojan pre?edinte, un scenariu posibil

Udrea: Candida?ii PD-L cotizeaz? doar 5.000 lei in campanie. Liberalii sunt mai boga?i


Dup? ce Bogdan Olteanu, coordonatorul politic al campaniei electorale a PNL, le-a amintit candida?ilor liberali c? trebuie s?



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 229 ori


Udrea: Candida?ii PD-L cotizeaz? doar 5.000 lei in campanie. Liberalii sunt mai boga?i

Cezar Preda vs. Elena B?sescu: Tinerii democrat-liberali se laud? cam mult


Fata cea mic? a pre?edintelui, Elena B?sescu, a intrat intr-o disput? cu unul dintre greii PD-L. Este vorba de vicepre?edinte



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 179 ori


Cezar Preda vs. Elena B?sescu: Tinerii democrat-liberali se laud? cam mult

Iorgulescu: B?sescu ?i Stolojan pl?nuiesc un scenariu asem?n?tor celui de la alegerile din 2004


Liberalii nu-l vor pe Theodor Stolojan premier, pentru c? il consider? tr?d?tor ?i exclud ideea colabor?rii cu PD-L intr-un v



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 233 ori


Iorgulescu: B?sescu ?i Stolojan  pl?nuiesc un scenariu asem?n?tor celui de la alegerile din 2004

PSD ?i-ar putea desemna candidatul la func?ia de premier dup? un congres extraordinar


Social-democra?ii ?i-ar putea desemna candidatul la func?ia de premier in urma unui congres extraordinar, care va fi organiza



Sursa:Antena3 - 29.08.2008 @ 10:41 | Citit de: 254 ori


PSD ?i-ar putea desemna candidatul la func?ia de premier dup? un congres extraordinar

T?riceanu: Alegerile parlamentare vor avea loc pe 30 noiembrie


Data alegerilor parlamentare a fost stabilit?, miercuri, in ?edin?a s?pt?manal? de Guvern. Astfel, vom fi chema?i la urne pe



Sursa:Antena3 - 28.08.2008 @ 09:31 | Citit de: 220 ori


T?riceanu: Alegerile parlamentare vor avea loc pe 30 noiembrie

Amenin??ri prin SMS pentru liberalii care nu pl?tesc 2.500 de euro, tax? de participare la alegeri


Taxa de participare la alegeri din partea PNL cost? 2.500 de euro. Aceasta trebuie pl?tit? de fiecare candidat pan? la 1 sept



Sursa:Antena3 - 28.08.2008 @ 09:31 | Citit de: 180 ori


Amenin??ri prin SMS pentru liberalii care nu pl?tesc 2.500 de euro, tax? de participare la alegeri

Senatorii au votat pentru inceperea urm?ririi penale a lui Codru? ?ere? ?i Paul P?curaru


Senatul a dezb?tut, mar?i, intr-o sesiune extraordinar?, cererile de urm?rire penal? in cazurile Paul P?curaru ?i Codru? ?ere



Sursa:Antena3 - 27.08.2008 @ 11:49 | Citit de: 243 ori


Senatorii au votat pentru inceperea urm?ririi penale a lui Codru? ?ere? ?i Paul P?curaru

Toader Mocanu, prefectul de Neam?, a demisionat din cauza lui T?riceanu


Prefectul jude?ului Neam? Toader Mocanu a demisionat mar?i din func?ie, afirmand c? a luat aceast? decizie ca urmare a faptul



Sursa:Antena3 - 27.08.2008 @ 11:49 | Citit de: 190 ori


Toader Mocanu, prefectul de Neam?, a demisionat din cauza lui T?riceanu

Alegerile parlamentare ar putea avea loc pe 30 noiembrie


Data alegerilor parlamentare ar putea fi stabilit? oficial, miercuri, in ?edin?a s?pt?minal? de Guvern. Cel mai probabil, vom



Sursa:Antena3 - 27.08.2008 @ 11:49 | Citit de: 176 ori


Alegerile parlamentare ar putea avea loc pe 30 noiembrie

Florin C?linescu in discu?ii cu PNL despre candidatura sa la parlamentare


Dup? ce a discutat cu liberalii despre o posibil? candidatur? a sa la alegerile parlamentare in numele acestei forma?iuni pol



Sursa:Antena3 - 26.08.2008 @ 12:45 | Citit de: 148 ori


Florin C?linescu in discu?ii cu PNL despre candidatura sa la parlamentare

PD-L ar putea depune o mo?iune simpl? dac? Guvernul nu achit? restan?ele pentru c?ldur?


Partidul Democrat-Liberal va depune o mo?iune simpl?, la inceputul sesiunii parlamentare, dac? Guvernul nu se va achita de da



Sursa:Antena3 - 26.08.2008 @ 12:45 | Citit de: 179 ori


PD-L ar putea depune o mo?iune simpl? dac? Guvernul nu achit? restan?ele pentru c?ldur?

Geoan? versus Iliescu. Modificarea Constitu?iei, "pe fug?" sau mai calm?


Controverse in PSD pe tema modific?rii Constitu?iei in sensul elimin?rii imunit??ii demnitarilor. In timp ce Mircea Geoan? an



Sursa:Antena3 - 26.08.2008 @ 12:45 | Citit de: 172 ori


Geoan? versus Iliescu. Modificarea Constitu?iei,

C?linescu a discutat cu PNL despre o posibil? candidatur? a sa la parlamentare


Dup? ce a discutat cu liberalii despre o posibil? candidatur? a sa la alegerile parlamentare in numele acestei forma?iuni pol



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 01:11 | Citit de: 208 ori


C?linescu a discutat cu PNL despre o posibil? candidatur? a sa la parlamentare

Daniela Popa: Cea mai important? investi?ie pe care o poate face Romania este in tineri


Pe litoral, la Saturn are loc samb?t? ?coala de var? a Partidului Conservator. Pre?edintele partidului, Daniela Popa, a afirm



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 207 ori


Daniela Popa: Cea mai important? investi?ie pe care o poate face Romania este in tineri

Scandalul plute?te din nou in aer la filiala PD-L Constan?a


Samb?t?, o parte dintre membrii exclu?i de fostul pre?edinte Ion Popescu, au anun?at c? nu il recunosc nici pe actualul pre?e



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 212 ori


Scandalul plute?te din nou in aer la filiala PD-L Constan?a

Mona Musc? nu va reveni in politic?


Dup? nenum?rate specula?ii vehiculate recent in mediile politice ?i in presa din Romania, Mona Musc? a declarat duminic?, int



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 215 ori


Mona Musc? nu va reveni in politic?

Dispute pe scena politic?. PN?CD are doi pre?edin?i


PN?CD are in acest moment doi pre?edin?i. Un semn in plus c? partidul s-ar putea scinda din cauza unui acord semnat de actual



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 228 ori


Dispute pe scena politic?. PN?CD are doi pre?edin?i

PC sus?ine ini?iativele PSD de modificare a Constitu?iei


Partidul Conservator sus?ine ini?iativele PSD de modificare a Constitu?iei, a declarat liderul forma?iunii, Daniela Popa. De



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 203 ori


PC sus?ine ini?iativele PSD de modificare a Constitu?iei

Emil Boc. Guvernul a dat mit? electoral? din bani publici


Guvernul a dat mit? electoral? din bani publici, la alegerile locale din iunie, acuz? liderul PDL, Emil Boc. Pre?edintele dem



Sursa:Antena3 - 25.08.2008 @ 09:28 | Citit de: 173 ori


Emil Boc. Guvernul a dat mit? electoral? din bani publici

Videanu: Doar electoratul poate judeca moralitatea revenirii Monei Musc? pe scena politic?


Electoratul este singurul care poate judeca, prin vot, moralitatea revenirii Monei Musc? pe scena politic? ?i posibilitatea c



Sursa:Antena3 - 23.08.2008 @ 10:08 | Citit de: 203 ori


Videanu: Doar electoratul poate judeca moralitatea revenirii Monei Musc? pe scena politic?

Romania transmite UE ?i NATO analize asupra situa?iei din Georgia, de?i nu ii sunt cerute


Pre?edintele Traian B?sescu a anun?at, vineri, c?, in urma turneului pe care l-a efectuat in ??ri din regiunea M?rii Negre, s



Sursa:Antena3 - 22.08.2008 @ 10:10 | Citit de: 176 ori


Romania transmite UE ?i NATO analize asupra situa?iei din Georgia, de?i nu ii sunt cerute

Vadim Tudor: PRM nu face alian?e electorale, dar dialogheaz? cu toate partidele


PRM nu va face alian?e electorale cu niciun partid, dar este dispus s? dialogheze ?i s? colaboreze cu toate forma?iunile poli



Sursa:Antena3 - 22.08.2008 @ 10:10 | Citit de: 244 ori


Vadim Tudor: PRM nu face alian?e electorale, dar dialogheaz? cu toate partidele

Bogdan Olteanu exclude o nou? guvernare al?turi de PD-L: Sunt prea arogan?i


La doar o s?pt?man? dup? ce a spus c? nu exclude o nou? alian?? D.A., dac? PD-L se distan?eaz? de Traian B?sescu, Bogdan Olte



Sursa:Antena3 - 22.08.2008 @ 10:10 | Citit de: 186 ori


Bogdan Olteanu exclude o nou? guvernare al?turi de PD-L: Sunt prea arogan?i

Cristian David: 30 noiembrie, data posibil? a alegerilor parlamentare


Alegerile parlamentare ar puta s? aib? loc, cel mai probabil, pe 30 noiembrie. Este data anun?at? de ministrul Internelor ?i



Sursa:Antena3 - 22.08.2008 @ 10:10 | Citit de: 165 ori


Cristian David: 30 noiembrie, data posibil? a alegerilor parlamentare

Stolojan, favorit pentru postul de premier din partea PD-L


Theodor Stolojan are cele mai mari ?anse s? fie desemnat de PD-L pentru func?ia de premier. El ar urma s? fie locomotiva part



Sursa:Antena3 - 22.08.2008 @ 11:31 | Citit de: 196 ori


Stolojan, favorit pentru postul de premier din partea PD-L

?tirea Zilei: Gre?e?te B?sescu fa?? de Rusia?


Cele mai importante evenimente ale zilei sunt dezb?tute pe larg in cadrul emisiunii "?tirea Zilei" al?turi de Gabri



Sursa:Antena3 - 21.08.2008 @ 08:46 | Citit de: 213 ori


?tirea Zilei: Gre?e?te B?sescu fa?? de Rusia?